Author Archives: ravnateljica

VAROVANJE OSEBNIH PODATKOV

Spoštovani starši in skrbniki!

Zaradi izvajanja pouka na daljavo se lahko pojavljajo tudi določene kršitve z vidika varstva osebnih podatkov, na katere vas želim opozoriti.

Pomembno je, da se vsi skupaj zavedamo varovanja osebnih podatkov, z vso odgovornostjo in spoštovanjem do vseh udeležencev, tako učencev, učiteljev kot staršev oziroma skrbnikov, ki se vključujejo na roditeljske sestanke in druge oblike pogovorov z učitelji na daljavo.

Pooblaščena oseba za varstvo podatkov nas opozarja, da kakršnokoli snemanje pouka na daljavo brez vednosti učitelja in njegovega soglasja, ni dopustno. Hkrati predstavlja prekomerno in posledično nezakonito obdelavo osebnih podatkov.

Zato se je potrebno zavedati, da je za zakonito obdelavo osebnih podatkov potrebna vnaprejšnja privolitev udeleženih posameznikov. V nasprotnem primeru, kadar pride do neupravičenih in nezakonitih posnetkov, je takšno dejanje opredeljeno kot kaznivo (skladno z določili 138. člena kazenskega zakonika Ur. L. RS., št. 50/12), ki se kaznuje po uradni dolžnosti.

Šola kot delodajalec je dolžna zaščititi interese zaposlenih pri opravljanju svojih del in nalog in je zoper kršitelja varstva osebnih podatkov primorana ukrepati.

V želji, da do takih incidentov ne bo prihajalo, sem vas želela o tem seznaniti.

POSLOVNI ČAS ŠOLE V ČASU IZREDNIH RAZMER

Poslovni čas zavoda: 7.00 – 15.00

Uradne ure: 8.00 – 12.00

Kontaktna oseba: mag. Mateja Urbančič Jelovšek

Kontakt: 01 470 04 12

E-mail: mateja.urbancic-jelovsek@guest.arnes.si

Kontakt tajništva: 01 470 04 11

Rabljeni računalniki in tablice

Spoštovani donatorji,

želja učencev in staršev je bila, da učitelji izvajajo čimveč pouka v živo in s pripravljenimi posnetki. Učitelji so to upoštevali in bodo sedaj tudi v času samostojnega dela učencem za pomoč, na razpolago prek Teams učilnic. A je hitro nastal problem. Na šoli je 491 otrok, od tega 21 oddelkov in ko otroke razdelimo v skupine, to pomeni skupaj 25 skupin ob isti uri. Sedaj starši pišejo, da imajo dva, tri, štiri otroke in pouk v živo ob istem času. Učencem smo že razdelili 18 računalnikov. Sedaj iščemo donatorje, starše, …, ki imate morda rabljen računalnik ali rabljeno tablico in ste ju že zamenjali z novim…prej omenjena pa še delujeta in bi učencem prišla prav. Se priporočamo, da ga podarite šoli, mi pa potem učencem.

Vabljeni, da pišete ravnateljici na e-naslov: mateja.urbancic-jelovsek@guest.arnes.si ali pokličete na +386 1 470 04 12. Lahko tudi jutri, v nedeljo, med 8.30 in 11.30 uro. Računalnike ali tablice bi lahko prinesli že v nedeljo popoldne oziroma po dogovoru. V ponedeljek, ob 7. uri bi jih starši ali učenci že prevzeli.

V imenu učencev, iskrena hvala.

PREHRANA V ČASU POUKA NA DALJAVO

MOŽNOST TOPLEGA OBROKA MED POUKOM NA DALJAVO

Iz Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport smo prejeli okrožnico, katere vsebina se nanaša na zagotavljanje brezplačnega toplega obroka pri pouku na daljavo v času zaostrenih epidemioloških razmer. V sodelovanju z Mestno občino Ljubljana bomo v naslednjem tednu organizirali kuhanje toplih obrokov.

Brezplačni topli obrok – kosilo, pripada učencem, ki imajo v tem šolskem letu subvencionirano šolsko prehrano. Brezplačni topli obrok pripada tudi učencem, ki so nameščeni v rejniško družino.

Učenci se morajo na obrok nujno prej prijaviti. S prijavo učenci/starši privolijo, da občina in šola podatke uporabita za organizacijo priprave in prevzema toplega obroka.

Učenci oziroma njihovi starši topli obrok prevzamejo na naši šoli. Če bo premalo prijav, vam naknadno sporočimo, kje in kdaj bo možnost prevzema.

Prosimo za izpolnitev ankete, ki jo najdete na spodnji povezavi. Prijave podaljšujemo do ponedeljka, 9. 11. 2020, do 7. ure.

Anketa: https://1ka.arnes.si/a/3152

Objava sklepa MOL:

POČITNICE SO PODALJŠANE

Spoštovani starši,

danes smo prejeli okrožnico Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport. Šolska ministrica je izdala sklep, ki zaradi  poslabšanja epidemiološke situacije in preprečevanja prenosa okužb s SARS-CoV-2 jesenske šolske počitnice podaljšuje do 8. 11. 2020.

O tem, kako bomo nadaljevali s poukom od 9. 11. 2020 dalje, vas bomo obvestili, ko bomo dobili ustrezne informacije. To bo predvidoma proti koncu naslednjega tedna.

Hvala za razumevanje. Pazite nase in ostanite zdravi.

SPLETNE UČILNICE

Spoštovani,

zavedamo se, da so učenci pripravljeni sodelovati v spletnih učilnicah. Prav tako so pripravljali učno delo tudi učitelji. Žal so na Arnesu težave. Zato sem jih tudi klicala. Sporočilo je tu: http://www.arnes.si/tezave-z-dostopnostjo-do-arnes-ucilnic/

Sicer so učitelji učencem pošiljali po e-pošti povezave za pouk v živo.

Upamo, da bo jutri lažje.

Uspešno delo želim, ravnateljica

POUK od 19. 10. do 23. 10. 2020

Spoštovani,

ker LoPolis sporočila zadnje dni potujejo z zamikom, objavljam obvestilo tudi tu.

november 2020
« Okt