Author Archives: ravnateljica

26. 1. 2021 bo pouk za 1. triado

Spoštovani starši, skrbniki,

z veseljem sporočam, da smo se vsi zaposleni, ki jutri začenjamo delo z učenci na šoli, testirali. Tako bomo vsi na svojih delovnih mestih.

V petek ste prejeli moje Lopolis sporočilo glede začetka pouka.

Razredničarka vam je dala še konkretna navodila za vaš razred.

Danes je bila tudi tiskovna konferenca na to temo: TU

Na šoli smo posodobili PRAVILA RAVNANJA V OŠ MAJDE VRHOVNIK v času razbremenitvenih ukrepov epidemije Covid-19.

Jutri dopoldne bomo objavili tudi prilogo.

Veselimo se povratka najmlajših učencev in si želimo, da s skupnimi močmi ohranimo zdravje vseh.

Ravnateljica mag. Mateja Urbančič Jelovšek

Obvestilo za učence 1. triade

Spoštovani starši, skrbniki, dragi učenci, drage učenke

Vlada RS je odločila, da bo s torkom, 26. 1. 2021, za učence 1., 2. in 3. razreda pouk ponovno potekal v šoli. O vseh podrobnostih vračanja učencev in o organizaciji dela na šoli vas bomo pravočasno obvestili.

Učenci od 4. do 9. razreda nadaljujejo s poukom na daljavo.

Pazite nase in ostanite zdravi.

Ravnateljica mag. Mateja Urbančič Jelovšek

NAVODILA ZA OCENJEVANJE ZNANJA V OKVIRU POUČEVANJA NA DALJAVO

Ta navodila se začnejo uporabljati naslednji dan po javni objavi na spletni strani Osnovne šole Majde Vrhovnik.

Ne pozabimo na Pravila pouka na daljavo:

PRAVILA POUKA NA DALJAVO

Vpis v prvi razred v šolskem letu 2021/2022

Pogoji za vpis

Na podlagi 45. člena Zakona o osnovni šoli (Uradni list RS, št. 81/2006 in št. 102/2007) morajo starši v 1. razred osnovne šole vpisati otroke, ki bodo v koledarskem letu, v katerem bodo začeli obiskovati šolo, dopolnili starost 6 let. Vpis otrok v 1. razred osnovne šole podrobneje ureja Uredba o merilih za oblikovanje javne mreže osnovnih šol in zavodov za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami ter javne mreže glasbenih šol (Uradni list RS, št. 16/98,27/99 in 134/03).

Vpis v 1. razred poteka v mesecu februarju za naslednje šolsko leto. Starši, katerih otroci imajo prijavljeno stalno ali začasno prebivališče v okolišu naše šole, na dom prejmejo vabilo za vpis.

Termine bo sporočila Mestna občina Ljubljana in nato jih obomo objavili.

Za šolsko leto 2021/2022 bomo vpisovali otroke, ki so rojeni leta 2015.

Šolski okoliš

Starši vpišejo otroka v javno ali v zasebno osnovno šolo s koncesijo v šolskem okolišu, v katerem otrok stalno ali začasno prebiva. V drugo osnovno šolo lahko starši vpišejo otroka, če ta šola s tem soglaša.

V primeru, da starši želite otroka vpisati na drugo šolo (v drugem šolskem okolišu), otrok pa sodi v naš šolski okoliš:

• obvezno vpišete otroka pri nas,
  • na izbrano šolo (najkasneje v 14 dneh po izteku roka za vpis) naslovite pisno vlogo, v kateri navedite razloge za prešolanje).

Enak postopek velja za starše, ki želite prepisati otroka v našo šolo in ne živite v našem šolskem okolišu. O soglasju k prepisu se medsebojno dogovorita matična šola in šola, kamor želite vpisati otroka.

Vloga, obrazec za vpis otroka v OŠ Majde Vrhovnik:

Ugotavljanje pripravljenosti/odložitev šolanja

Ob vpisu otroka v osnovno šolo se lahko na željo staršev ugotavlja pripravljenost otroka za vstop v šolo. Če starši predlagajo odložitev šolanja, ker menijo, da njihov otrok ni pripravljen za vstop v šolo, oziroma če odložitev šolanja predlaga zdravstvena služba, je ugotavljanje pripravljenosti otroka za vstop v šolo obvezno. O odložitvi začetka šolanja odloči ravnatelj na podlagi obrazloženega mnenja strokovne komisije, ki jo imenuje ravnatelj in jo sestavljajo šolski zdravnik, svetovalni delavec ter vzgojitelj oz. učitelj.

Odložitev šolanja med šolskim letom

Učencu se med šolskim letom v prvem razredu lahko na predlog šolske svetovalne službe, šolske zdravstvene službe ali komisije za usmerjanje v soglasju s starši iz zdravstvenih in drugih razlogov odloži šolanje za eno leto.

Popoldanske govorilne ure na daljavo

Spoštovani starši, skrbniki

V torek, 12. 1. 2021, bodo govorilne ure na daljavo ob 17. uri. Predlagam, da se preko elektronske pošte dogovorite za termin z učiteljem ali razrednikom.

Vabljeni.

PODALJŠANJE UKREPOV ZA ZAJEZITEV IN OBVLADOVANJE EPIDEMIJE

Spoštovani,

okoli 11. ure je prispela okrožnica Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport.

Pripenjam:

Tako 4. 1. 2021 nadaljujemo z izobraževanjem na daljavo.

Vse dobro želim,

ravnateljica

Šola v času do 31. 12. 2020

V ČASU OD 28. 12. 2020 DO 31. 12. 2020

NE BO URADNIH UR IN BO ŠOLA ZAPRTA.

V nujnih primerih bo dosegljivost mogoča:

Kontaktna oseba: mag. Mateja Urbančič Jelovšek

Kontakt: 01 470 04 12