Author Archives: ravnateljica

TEDEN OTROKA

Spoštovani starši in stari starši,

vabimo vas k ogledu potujoče razstave likovnih del, ki jo gostimo na naši šoli v tednu otroka od 7. 10 do 13. 10. 2019.

Gre za otroška likovna dela 12. mednarodnega likovnega natečaja, ki ga pod geslom “Igraj se z mano” vsako leto organizira Zavod Janeza Levca.

Prijazno vabljeni k ogledu v avlo pritličja in 1. nadstropja.

Učenci in delavci šole

5. oktober – SVETOVNI DAN UČITELJEV

5. oktober je svetovni dan učiteljev, ki ga obeležujemo v spomin na podpis Priporočil o položaju učiteljev leta 1966. Leta 1993 ga je razglasil Unesco z namenom, da bi ljudem približal poslanstvo ter dosežke učiteljev. Svetovni dan učiteljev, ki teče pod geslom: »Gradimo prihodnost: vlagajmo v učitelje!«, priznava prizadevanja učiteljev v vse bolj zapleteni, večkulturni in tehnološko razviti družbi. Praznujejo ga v več kot 100 državah sveta.

Nina Jelen: UČITELJ

Učitelj ni samo učitelj,
učitelj je po malem vse.
Učitelj se kar naprej trudi,
da veliko zna, da veliko ve.

Učitelj je včasih čistilec, včasih zdravnik,
včasih je klovn, včasih sodnik.
Je pedagog, psiholog, biolog,
učitelj je sem pa tja vse vrste log,

Je malo matematik, zgodovinar, geograf, slovenist …
fino je, če je učitelj optimist.
Učitelj je pravljičar, pevec, baletnik,
športnik, igralec, skratka umetnik.

Učitelj ni samo učitelj,
učitelj je po malem vse.
A učitelj je zares učitelj,
če ima na pravem mestu srce.

Vsem učiteljem, vzgojiteljem ter ostalim pedagoškim delavcem naše šole čestitam ob prazniku in se zahvaljujem za trud, ki ga vlagate v izobraževanje in vzgojo mladih.

Mag. Mateja Urbančič Jelovšek, ravnateljica

ŠOLA V NARAVI – vrnitev

Category : Uncategorized

Spoštovani starši,

avtobus s petošolci bo prispel na Dolgi most okoli 16.15.

Lep pozdrav,

učitelji.

ŠOLA V NARAVI

Spoštovani starši petošolcev,

vsak dan bomo tu objavili naše dogodivščine.

Vabljeni k branju.

ŠOLA V NARAVI 2019, 1. dan

ŠOLA V NARAVI 2019, 2. dan

ŠOLA V NARAVI 2019, 3. dan

ŠOLA V NARAVI: 5. RAZRED

Spoštovani starši,

učitelji sporočajo, da so srečno prispeli v Savudrijo. Sedaj gredo na kosilo.

Lepo vas pozdravljajo,

učitelji in otroci.

Nacionalno preverjanje znanja za 9. razred, 3. predmet

Spoštovani,
iz sklepa ministra je razvidno, da se bo kot tretji določen predmet v 9. razredu Osnovne šole Majde Vrhovnik, preverjalo znanje iz ZGODOVINE.

DOSTOP DO ŠOLE

Spoštovani starši, skrbniki,

jutri, 2. 9. 2019 in vse naslednje dneve, bo dostop do Osnovne šole Majde Vrhovnik omejen. Svetujem, da pridete peš, s kolesom ali avtobusom.

V kolikor nameravate priti z avtomobilom, predlagam dostop po Rimski cesti nato zavijete levo na Gregorčičevo ulico, se poslovite od otroka in nadaljujete pot proti Prešernovi cesti.

Po Igriški ulici poti ne morete nadaljevati, saj je pri Drami cesta zaprta.

Sicer bo zaradi obračanja avtomobilov nastal velik zastoj na križišču Rimske, Igriške in Gregorčičeve.

Hvala za razumevanje in sodelovanje.

OBVESTILO glede ŠOLSKIH KOSIL

Dragi učenci, spoštovani starši, skrbniki

Vodja kuhinje Osnovne šole Danile Kumar nas je obvestila, da prenavljajo šolsko kuhinjo, ki za nas pripravlja kosila.

Gradbena in tehnična dela se bodo izvajala vse do decembra, zato bodo prehranske obroke temu primerno prilagodili.  Vsi obroki bodo še vedno varni, zdravi in uravnoteženi, bodo pa nekoliko preprostejši (juhe pri kosilu bodo prej redkost kot pravilo, enolončnice bodo pogostejše, pecivo ne bo domače, več živil bo v porcijskih enotah …).

Zagotavljajo nam, da se bodo glede na stanje po najboljših močeh potrudili, da se bo ta situacija čim manj občutila, pri čemer se nam, predvsem pa učencem, zahvaljujejo za razumevanje in tudi za sodelovanje, ki bo v tem času potrebno.

1. RODITELJSKI SESTANEK

Spoštovani starši, skrbniki,

v šolskem letu 2019/2020 boste nekatera šolska sporočila prejemali po elektronski pošti.

Tako ste včeraj prejeli vabilo.

Vabilo 1. – 5. R

Vabilo 6. – 9. R