Author Archives: Vesna Gartner

Urniki za drugo polletje

Objavljamo urnike za drugo polletje. Urniki začnejo veljati s 25. 1. 2021.

1. A

9. A

9. B

Mednarodni dan prostovoljstva

5.12. obeležujemo Mednarodni dan prostovoljstva. To je samo en dan, zato naj ta traja kar celo leto. V ta namen si lahko pogledate predstavitev in delite z nami vaše izkušnje.

Dan Rudolfa Maistra

23. 11. obeležujemo dan Rudolfa Maistra. V ta namen si lahko pogledate kratek posnetek o njegovem življenju in delovanju.

Glasba: koračnica Rudolfa Maistra

10. JUBILEJNI TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK – LETOS MALO DRUGAČE

Glede na situacijo in izredne razmere, se letošnji Tradicionalni slovenski zajtrk s sloganom »Zajtrk z medom – super dan!« v šolah ne bo izvajal. Bistvo letošnjega Tradicionalnega slovenskega zajtrka pa je ozaveščanje in spodbujanje širše javnosti k obeležitvi dneva slovenske hrane s pripravo zajtrka doma.

Projekt Tradicionalni slovenski zajtrk prinaša dve osnovni sporočili:

• Poudarja pomen sestavljanja jedilnikov z lokalnimi sestavinami in
  • pomen rednega zajtrkovanja.

Otrokom je potrebno predstaviti, da je hrana, ki je bila pridelana in pripravljena v bližini, bolj sveža, bolj hranljiva, polnejšega okusa in brez dodatkov za daljše skladiščenje in poudarjanje okusa. Vse te prednosti nam zagotavlja lokalna oziroma slovenska hrana. S tem, ko se odločimo za hrano, ki so jo pridelali in predelali slovenski kmetje ter naša domača kmetijska in živilska podjetja, spodbujamo in povečujemo tudi samooskrbo s hrano in prispevamo k ohranjanju poseljenosti podeželja ter kulturne krajine.

V času, ko so otroci doma in se izobražujejo na daljavo, je zelo pomembno dan začeti z zajtrkom, ki telo oskrbi s potrebno energijo in hranilnimi snovmi. Zajtrkovanje pozitivno vpliva tudi na učenje. Tukaj imate pomembno vlogo tudi starši/skrbniki, da otrokom predstavite  pomen rednega zajtrkovanja ter poseganja po lokalnih živilih.

Pripravite Tradicionalni slovenski zajtrk tudi doma

Doma lahko skupaj pripravite zajtrk, ki naj vključuje živila, značilna za »klasičen« Tradicionalen slovenski zajtrk, in sicer kruh, maslo, med, mleko in jabolko. Pri tem ste lahko starši in še posebej otroci ustvarjalni ter proaktivni tudi pri drugih dnevnih obrokih.

Nova spletna stran šolske knjižnice

Dragi učenci, drage učenke.

Obveščamo vas, da imamo posodobljeno spletno stran knjižnice, kjer najdete vse informacije o odprtosti knjižnice v času šolanja na daljavo.

Spletna stran knjižnice

Popoldanske govorilne ure

Spoštovani starši,

na popoldansko govorilno uro, ki bo v torek, 10. 11. 2020 med 17.00 in 18.00, se učiteljem najavite preko e-pošte do jutri, 10. 11., do 12. ure. Učitelj vam bo sporočil točen čas Teams srečanja.

Ta teden popoldanske govorilne ure  odpadejo pri ge. Farič.

Lep pozdrav

Obvestilo o izvajanju interesnih dejavnosti

V četrtek, 1. 10., bodo z interesnimi dejavnostmi začeli notranji in zunanji mentorji.

Evropski dan jezikov

Jelka Perne, Andreja Jerebič, Darinka Šaubah Kovič, Diana Stibilj Honomihl