13. 11. 2018 bo ZANIMIVO PREDAVANJE

13. 11. 2018 bo ZANIMIVO PREDAVANJE

Category : aktualno

ob 18.00 v jedilnici šole.

Naslov: Starši in učitelji skupaj razvijajmo bralno pismenost

Predavanje bo izvedel znani strokovnjak dr. Igor Saksida.

Predavanje bo osredotočeno na bralno pismenost, v njem bo poudarjen

  • pomen visokih pričakovanj,
  • kulture dela in dosežkov ter
  • načela, da otroci poznajo in uporabljajo ustrezne strategije branja in učenja.

Pri vsem tem otrokom lahko pomagamo tudi starši kot bralni zgled tako,

  • da jih spodbujamo k učenju ter
  • s svojim sodelovanjem z učiteljem dosežemo cilje pouka bralne pismenosti.

Temeljne značilnosti sodobne, zahtevne šole so: prepoznavanje zmožnosti in interesov otrok in načrtovanje njihove nadgradnje, raznovrstnost bralnih gradiv, oblikovanje in preverjanje bralnih nalog ter realna učna samopodoba.

VABLJENI!

Vstopnine ni.

Profesor doktor Igor Saksida je ugleden raziskovalec mladinske književnosti srednje generacije, ki v svojih delih nova dognanja in spoznanja predhodnikov združuje s sodobnimi teoretskimi izhodišči. Je dolgoletni predavatelj na Pedagoški fakulteti v Ljubljani in Kopru.

Pri pedagoškem delu se zaveda, da ustaljeni načini spodbujanja branja pri mladih očitno ne delujejo najbolje. V družbi, kjer bralne navade niso več vrednota, išče načine, kako bi mladim v duhu časa približali literaturo in tudi kritično razmišljanje ter vplivali na njihovo razgledanost, predvsem pa na osredotočeno razmišljanje, kakršno se v dobi interneta zaradi razpršene pozornosti zdi vedno težje dosegljivo. V najnovejši knjigi Kla kla klasika, ki jo je izdal v sodelovanju z raperjem Rokom Terkajem – Trkajem, si klasično slovensko književnost prizadeva promovirati s hiphopom. (Mladina, 14. 4. 2017)


Koledar

januar 2023
P T S Č P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Accessibility