60 LET OSNOVNE ŠOLE MAJDE VRHOVNIK

60 LET OSNOVNE ŠOLE MAJDE VRHOVNIK

Category : aktualno

 

1959 in 2019 – vmes sta različni stoletji in tisočletji. Vmes je šestdeset začetkov in zaključkov šolskega leta. Šestdeset generacij je ta čas preživljalo in preživlja svoje šolske dneve v tej stavbi.

Osnovna šola danes in sedaj je sporočilo in naše pedagoško delo za naše zanamce. V tem sporočilu je namreč skrita prihodnost vzgoje in izobraževanja – sadove našega dela in prizadevanj bo obrodila prihodnost naših učencev.

Sedanjost in prihodnost predstavljamo vsi, ki oblikujemo današnjo Osnovno šolo Majde Vrhovnik. Šola je odvisna od vsakdanjega dela učiteljic in učiteljev ter od dela učencev. 

ZGODOVINA

1959 – Otvoritev nove šole na Gregorčičevi ulici. Pouk so začeli s 1117 učenci na šoli, ki je bila grajena za okoli 500 učencev. Povprečno število učencev v oddelku je bilo 33.

2009 – Na šoli je 451 učencev. Učitelji želimo iskati pozitivno v vsakem otroku, mu pomagati odpreti oči, srce in razum ter skupaj s starši razvijati njegove najboljše lastnosti.

2019 – Na šoli je 478 učencev. Učitelji se zavedamo, da je vrednost povratne informacije za učenje in poučevanje učencem in staršem izredno pomembna. Ugotavljamo, da se delež aktivnosti učenca in delež učitelja spreminja, da učenec ob aktivnem delu kritično ugotavlja svoje znanje. Soočamo se z globalizacijo, zavedamo se, da se mora izobraževanje neprenehoma prilagajati spremembam družbe, ne da bi zanemarjalo prenos dosežkov temeljnih znanj in sadov človeških izkušenj.

Mesec november bo poleg rednega dela namenjen tudi praznovanju šole. Učencem bomo poskušali predstaviti preteklost in zgodovino šole “na svoj način”. Verjamem, da nas bo to povezalo še drugače.

Mag. Mateja Urbančič Jelovšek, ravnateljica 


Urnik – prva triada

Urnik – druga triada

Urnik – tretja triada

Koledar

oktober 2021
P T S Č P S N
« Sep    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Accessibility