22. april je svetovni dan Zemlje

22. april je svetovni dan Zemlje

Category : aktualno

ROJSTNI DAN NAŠE ZEMLJE

Vabimo vas k trem aktivnostim.

1. Učence, ki jim je mar za varovanje okolja in ohranjanje zemlje, vabimo k zapisu lastnih razmišljanj v povezavi S SVETOVNIM DNEVOM ZEMLJE leta 2020.

Zapise delite z nami na padlet oglasni deski:  https://padlet.com/nusahafner/yvci648gf3nuoe2q

2. Učenci razredne stopnje si lahko pogledate kratka prispevka Infodroma na temo Dan Zemlje na povezavi:

3. Učencem predmetne stopnje priporočamo OGLED DOKUMENTARNEGA FILMA: ŽEJNI SVET (La Soif du Monde), dostopnega na spodnji povezavi.

Ogled filma bo mogoč od 17. do 24. aprila 2020 na portalu ARNES, na povezavi:          https://video.arnes.si/portal/asset.zul?id=u24apoMYhLZUWFYpoVs4R1Li  

Ker film vabi k razmisleku in vzbuja dodatna vprašanja, se bo v petek, 24. 4. 2020, mogoče vključevati v videokonferenco, ki bo potekala 12.00 do 13.00, vanjo se bo mogoče vključiti že ob 11.30 preko ARNES videokonference na povezavi:         https://webrtc.arnes.si/webapp/conference/825825.

Učenke/učenci in učiteljice/učitelji boste lahko v živo postavljali vprašanja slovenskemu limnologu prof. dr. Mihaelu Tomanu z Biotehniške fakultete Univerze v Ljubljani. V brskalniku Chrome odprite zgornjo povezavo. Za vstop v konferenco ne potrebujete pin-a, vanjo vstopate kot gost.

Žejni svet, ki je posnet v okoli 20 državah, razkriva skrivnostni in navdušujoči svet celinskih voda skozi spektakularne zračne posnetke narejene v težko dostopnih in redko posnetih krajih, kot sta denimo Južni Sudan ali Severni Kongo. Posnetki nam omogočajo odkrivanje najlepših pokrajin na našem planetu, jezer, rek in mokrišč, ki jih je ustvarila voda. Izjemni zračni pogled na svet se združuje s trdo vsakodnevno realnostjo vseh tistih ljudi, ki jim vode primanjkuje in ki zaradi njenega pomanjkanja celo umirajo, ljudi, ki so vključeni v vsakodnevno bitko, da bi vodo dobili, jo prečistili ali jo pripeljali do tistih, ki jo potrebujejo.

Dokumentarec je zgrajen na množici srečanj z ljudmi v Evropi, Afriki, Aziji in Ameriki, ki delajo in izumljajo z namenom, da vodo pripeljejo do ljudi, ki jo potrebujejo, da jo pametneje porabljajo, prečistijo, ali, še bolje, da jo prenehajo onesnaževati. Navdušujoče osebnosti, mednarodno prepoznavni in preprosti ljudje, ki se srečujejo s problematiko čiste vode, osvetljujejo film z njihovo energijo, domišljijo in navdušenjem.

Film ima slovenske podnapise, ki so jih pripravili sodelavci Biotehniške fakultete.


Koledar

marec 2023
P T S Č P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Accessibility