Author Archives: Vesna Gartner

OBVESTILO O POTEKU NACIONALNEGA PREVERJANJA ZNANJA 2020/2021

Spoštovani učenci in starši.

V torek (4. 5.), četrtek (6. 5.) ter ponedeljek (10. 5.) bo potekalo nacionalno preverjanje znanja. Kako bo organiziran pouk za te dni, si preberite v spodnjem dokumentu.

Prijave na obvezne in neobvezne izbirne predmete

Spoštovani starši, učenci in učenke,

obveščamo vas, da so odprte prijave na obvezne in neobvezne izbirne predmete za šolsko leto 2021/2022.

Nabor in predstavitev obveznih in neobveznih predmetov je tukaj.

Navodila za postopek prijave v aplikaciji Lo.Polis so tukaj.

Učenci od 3. do 8. razreda obvezno izvedejo elektronsko prijavo do vključno nedelje, 18. 4. 2021. Uporabniško ime in geslo so učencem razdelili razredniki.

Učenci od 6. do 8. razreda morajo izbrati dve uri izbirnih predmetov na teden (vsi jeziki se izvajajo dvakrat na teden). Sodelovanja pri pouku obveznih izbirnih predmetov v zadnji triadi so lahko oproščeni le učenci, ki obiskujejo glasbeno šolo z javno veljavnim programom. Oprostitev je lahko popolna ali delna (1 ali 2 uri na teden).

Učenci od 3. do 5. razreda: v primeru, da učenec ne izbere neobveznega izbirnega predmeta, mora prav tako svojo odločitev označiti v elektronski prijavi.

MEDNARODNI DAN KNJIG ZA OTROKE

MEDNARODNI DAN KNJIG ZA OTROKE praznujemo vsako leto 2. aprila, na rojstni dan Hansa Christiana Andersena. Letos smo ga obeležili z učenci 4. c razreda.

Urniki za drugo polletje

Objavljamo urnike za drugo polletje. Urniki začnejo veljati s 25. 1. 2021.

1. A

9. A

9. B

Mednarodni dan prostovoljstva

5.12. obeležujemo Mednarodni dan prostovoljstva. To je samo en dan, zato naj ta traja kar celo leto. V ta namen si lahko pogledate predstavitev in delite z nami vaše izkušnje.

Dan Rudolfa Maistra

23. 11. obeležujemo dan Rudolfa Maistra. V ta namen si lahko pogledate kratek posnetek o njegovem življenju in delovanju.

Glasba: koračnica Rudolfa Maistra

10. JUBILEJNI TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK – LETOS MALO DRUGAČE

Glede na situacijo in izredne razmere, se letošnji Tradicionalni slovenski zajtrk s sloganom »Zajtrk z medom – super dan!« v šolah ne bo izvajal. Bistvo letošnjega Tradicionalnega slovenskega zajtrka pa je ozaveščanje in spodbujanje širše javnosti k obeležitvi dneva slovenske hrane s pripravo zajtrka doma.

Projekt Tradicionalni slovenski zajtrk prinaša dve osnovni sporočili:

• Poudarja pomen sestavljanja jedilnikov z lokalnimi sestavinami in
  • pomen rednega zajtrkovanja.

Otrokom je potrebno predstaviti, da je hrana, ki je bila pridelana in pripravljena v bližini, bolj sveža, bolj hranljiva, polnejšega okusa in brez dodatkov za daljše skladiščenje in poudarjanje okusa. Vse te prednosti nam zagotavlja lokalna oziroma slovenska hrana. S tem, ko se odločimo za hrano, ki so jo pridelali in predelali slovenski kmetje ter naša domača kmetijska in živilska podjetja, spodbujamo in povečujemo tudi samooskrbo s hrano in prispevamo k ohranjanju poseljenosti podeželja ter kulturne krajine.

V času, ko so otroci doma in se izobražujejo na daljavo, je zelo pomembno dan začeti z zajtrkom, ki telo oskrbi s potrebno energijo in hranilnimi snovmi. Zajtrkovanje pozitivno vpliva tudi na učenje. Tukaj imate pomembno vlogo tudi starši/skrbniki, da otrokom predstavite  pomen rednega zajtrkovanja ter poseganja po lokalnih živilih.

Pripravite Tradicionalni slovenski zajtrk tudi doma

Doma lahko skupaj pripravite zajtrk, ki naj vključuje živila, značilna za »klasičen« Tradicionalen slovenski zajtrk, in sicer kruh, maslo, med, mleko in jabolko. Pri tem ste lahko starši in še posebej otroci ustvarjalni ter proaktivni tudi pri drugih dnevnih obrokih.

Nova spletna stran šolske knjižnice

Dragi učenci, drage učenke.

Obveščamo vas, da imamo posodobljeno spletno stran knjižnice, kjer najdete vse informacije o odprtosti knjižnice v času šolanja na daljavo.

Spletna stran knjižnice

maj 2021