ERASMUS + KA1 projekt: Zaživimo z okoljem – Let’s live with the environment
Kategorija: Erasmus KA1
Na šoli smo za šolsko leto 2023/24 pridobili odobren projekt Erasmus+, projekt Evropske unije, v Sloveniji voden s strani agencije Cmepius. V okviru projekta se bo 15 delavcev naše šole udeležilo izobraževalnih seminarjev v tujini. Namen projekta je s timskim in medpredmetnim povezovanjem doseči višjo motivacijo učencev za šolsko delo in družbeno okoljsko odgovornost. Na šoli želimo povezati učence s širšim okoljem, da bodo postali samostojni, odgovorni, solidarni, strpni, kritični in zdravi predstavniki družbe, v kateri živimo.
Takšni bodo pripravljeni na vrtinec sprememb časa, ki ga živimo tako učitelji kot učenci.
Več o projektu
Učitelji in drugi delavci nameravamo pridobiti znanja in veščine za dosego kakovostnega vzgojno-izobraževalnega dela na naši šoli. Z izobraževanji v tujini želimo izboljšati kompetence na področju krepitve veščin duševnega in fizičnega zdravja naših učencev ter pridobiti nova znanja s področij učenja terenskega dela, ustvarjalnosti, timskega dela in komunikacijskih spretnosti. S tem želimo okrepiti samopodobo učencev in jih opolnomočiti v veščinah, pomembnih za delovanje v skupnosti. Pomembno je namreč delati na odnosu do sebe in se zavedati pomena sodelovanja v družbi. Sami sicer, če parafraziramo afriški pregovor, lahko na cilj, ki si ga postavimo, pridemo hitro, a s skupnim sodelovanjem lahko pridemo mnogo dlje. V okviru akcij projekta želimo skupaj z učenci ustvariti laboratorij družbene odgovornosti.
Mobilnosti učiteljev v tujini bomo izvajali z namenom izboljšanja kakovosti vzgojno-izobraževalnega dela. Želimo si, da poleg dobrih učnih rezultatov učenci postajajo samostojni in odgovorni in se razvijajo v zdrave, kritično misleče, ustvarjalne posameznike.
Prednosti udeležbe na izobraževanjih v okviru Erasmus projekta vidimo tudi v priložnostih za profesionalno rast učiteljev in delavcev šole in s tem povečanje motivacije za njihovo delo na šoli.
Na tej spletni strani bomo udeleženci mobilnosti obveščali o primerih dobrih praks, ki jih bomo na izobraževalnih tečajih prepoznali kot pomembne pri izboljšanju kakovosti dela na šoli.
Koordinatorice projekta: Nina Farič, Polona Guček Skrbinek, Petra Podlesnik in Alenka Ftičar